Wszystkie wpisy na blogu>Bomba witaminowa płynąca z glonów, czyli słów kilka o algach

Bomba witaminowa płynąca z glonów, czyli słów kilka o algach

Bomba witaminowa płynąca z glonów, czyli słów kilka o algach

Występują w jeziorach, morzach, oceanach a nawet w akwariach. Mają od kilku milimetrów do kilku metrów. Jak to się stało, że są jednym z najbardziej cenionych składników kosmetyków?


Co zawierają?


Te wodne rośliny gromadzą w sobie niemal wszystkie pierwiastki. Wykorzystywane do produktów kosmetycznych doskonale nasycają je swoimi drogocennymi wartościami- a jest ich sporo. Mimo że rodzajów alg jest wiele, wszystkie przepełnione są niezwykle cennymi składnikami, do których należą głównie białka, tłuszcze, węglowoany, potas, jod, magnez, chlor i żelazo. Znajdzie się w nich także niewielka ilość miedzi, cynku, kobaltu oraz witamin z grupy B, a także A, E, C i PP. Około 60% substancji aktywnej w tych roślinach, to polisacharydy, w tym tak cenny dla skóry - naturalny kwas hialuronowy.


Algi doskonale nadają się do pielęgnacji cery mieszanej i tłustej, ponieważ zawarte w nich alkohole hydroksylowe dogłębnie nawilzają skórę oraz regulują produkcję wytwarzania łoju i inne naturalnie zachodzące procesy. Mają też właściwości bakteriostatyczne, czyli stopują namnażanie się bakterii.


Lipidy - te nienasycone kwasy tłuszczowe są zbawienne przy regenracji i ochronie naskórka. Algi zawierają rzadko występujący kwas gamma-linolenowy (GLA), który łagodzi podrażnienia, działa antyalergicznie i przeciwzapalnie - idealnie przy cerze suchej i skłonnej do podrażnień.


Biologia i kosmetyka


Spirulina i chlorella - to podjęcia brzmiące rodem z lekcji biologii, ale kryją się pod nimi podstawowe rodzaje alg słodkowodnych wykorzystywane w kosmetyce. Spirulina jest naturalnym wspomagaczem do zachowania młodości skóry, ponieważ zawiera wiele aminokwasów, witamin i minerałów, które mają właściwości odmładzające i regenerujące. Składniki chlorelly pomagają natomiast w oczyszczaniu cery.


Poza nimi korzystamy z właściwości alg morskich takich jak: brunatnice, zielenice i krasnorosty, bogate w kwas alginowy i agar, doskonały do kosmetyków o działaniu oczyszczającym.


W czym pomogą algi


Trądzik i cera tłusta. Bardzo ważnym składnikiem alg są węglowodany i siarka. Ten naturalny składnik odkaża i stabilizuje wytwarzanie łojotoku. Pomogą więc w oczyszczeniu skóry z toksyn i przywróceniu właściwego PH.


Cellulit. Do walki z nim najlepiej wybrać kosmetyki, które zawierają algi zielone i brunatne. Kwas alginowy stymuluje mikrokrążenie w skórze i pomaga w usuwaniu toksyn. Składniki takie jak witaminy z grupy B, beta-karoten i różne enzymy poprawią przemianę materii i wygładzą naskórek. Zawarty w algach jod będzie miał korzystny wpływ na pozbycie się tłuszczu.


Pękające naczynka. Gdy borykamy się z tym problemem, szukajmy kosmetyków z algami laminaria i spiruliną. Posiadają one bowiem składniki, które poprawią ukrwienie skóry i mikrocyrkulację, dzięki którym zmniejszy się podatność naczynek na pękanie.


Wiotka skóra. Gdy dostrzegamy na swoim ciele oznaki upływającego czasu, algi słodkowodne przychodzą nam na ratunek. Pobudzą podział komórkowy a zawarte w nich specjalne białko pomoże wytwarzaniu się elastyny i kolagenu w skórze, który zwiększy sprężystość.


Negatywny wpływ zanieczyszczenia na skórę. Mieszkańcy dużych miast i osoby, który na codzień mają kontakt ze szkodliwymi substancjami na pewno docenią wysoką skuteczność alg w usuwaniu toksyn i zaopatrywaniu skóry w wiatminy, aminokwasy i wiele drogocennych składników, które pomogą w regeneracji.Algi mają zdolność przenikania wgłąb warstwy rogowej naskórka i wspomagania go od wewnątrz swoimi cudownymi właściwościami. To złoty dar od matki natury do walki z naszymi najczęstszymi bolączkami. W naszych maskach na twarz są one głównym składnikiem. Znajdziecie je TUTAJ.Dodaj komentarz