Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM U STYLISTEK

2018-05-21
PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM U STYLISTEK

 

Czy zastanawiałyście się kiedyś jak praca przy stylizacji paznokci wpływa na Wasz kręgosłup? Przeciążenia, bóle i zwyrodnienia to częsty skutek uboczny wielogodzinnej pracy w jednostajnej pozycji. Co nam grozi?

 

Gdy myślimy o negatywnych skutkach pracy stylistki paznokci, w myślach pojawiają się nam uczulenia, zakażenia, czy choroby spowodowane wziewaniem toksycznych substancji. Zwykle nie przyjdzie nam do głowy, że należy uważnie przyjrzeć się kręgosłupowi, któremu dajemy przecież nieźle popalić podczas długotrwałej pracy w salonie. Całymi dniami przebywamy w jednej pozycji, w lekkim pochyleniu, bez ruchu. Może to prowadzić nie tylko do bólu samych pleców, ale także do silnych i przewlekłych bóli głowy, łącznie z migrenami, szumami w uszach, zawrotami głowy a nawet omdleniami, czy drętwieniem rąk.

 

Wraz z upływem czasu przeciążenia, którym poddajemy kręgosłup w codziennej pracy, mogą spowodować zmiany strukturalne, które zdeformują odcinek szyjny. Możemy więc doprowadzić nawet do powstania garba, kifozy szyjnej, czy przyspieszenia procesu zwyrodnienia kręgosłupa.

 

Codzienna, wielogodzinna praca w jednej, nieprawidłowej zwykle pozycji, może stać się przyczyną rwy ramiennej, przez którą odczuwany jest silny, piekący ból, drętwienie kończyny i zanik siły mięśnia. Jeżeli zbagatelizujemy ten stan, możemy doprowadzić do niedowładu ręki i trwałego upośledzenia możliwości chwytania.

 

Jeżeli odczuwamy ból w okolicy żeber i klatki piersiowej, co sprawia, że mamy problem z oddychaniem, możliwe, że długotrwałe pochylenie ciała do przodu daje się we znaki i przeciąża mięśnie grzbietu. A zatem także odcinek piersiowy kręgosłupa jest narażony na uszkodzenie w trakcie naszej pracy.

 

Która z nas nie odczuwała bólu w krzyżu? Silny ból, który sprawia, że z trudem się poruszamy i siedzimy uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jest to najczęstsza przyczyna niedyspozycji do pracy, która związana jest z chorobami kręgosłupa u stylistek paznokci. Najpewniej to sprawka przeciążeń w strukturach budujących kręgosłup: mięśni, wiązadeł, czy stawów. Za te przeciążenia tradycyjnie odpowiada niewłaściwa pozycja ciała przyjmowana przez długi czas.

 

Podczas pracy nad stylizacją często nieświadomie uciskamy nerwy, co może spowodować bóle promieniowe w nogach typu rwa kulszowa. Mogą one występować od pośladka aż do stopy. Ucisk na nerw może także, o dziwo, powodować bóle podobne do tych, które występują przy zapaleniu wyrostka a nawet problemy gastryczne.

 

Dyskopatia, to kolejna skrajna zmiana w układzie kostnym, do której także mogą doprowadzić długotrwałe przeciążenia i związane z nimi uszkodzenia krążka międzykręgowego, czyli tak zwanego „dysku”. Jeżeli cierpimy na dyskopatię, towarzyszy nam ostry, promieniujący ból w plecach, który sprawia, że nie możemy się poruszać.

 

Widzimy więc, że problemy związane z kręgosłupem w pracy stylistki paznokci to coś więcej niż zwykły "ból pleców". Jeżeli zbagatelizujemy pierwsze sygnały, które świadczą o niekorzystnych zmianach, możemy doprowadzić do poważnego stanu uszkodzenia ciała.

 

Jak ustrzec się przed tego typu chorobami? Porady odnośnie profilaktyki kręgosłupa w pracy stylistki paznokci, znajdziecie w kolejnym poście.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Ekspresowa wysyłka, super zapakowane, czego chcieć więcej?
2024-07-16
Super szybka realizacja
pixel