Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jak uniknąć uczulenia na hybrydę? Co powinnaś wiedzieć przed przystąpieniem do wykonania manicure

2023-06-19
Jak uniknąć uczulenia na hybrydę? Co powinnaś wiedzieć przed przystąpieniem do wykonania manicure

Niewłaściwe wykonywanie manicuru hybrydowego w domowym zaciszu może spowodować wystąpienie nieprzyjemnej reakcji alergicznej w obrębie dłoni. Zastanawiasz się zapewne, na co zwrócić uwagę, by uniknąć nieprzyjemności i móc cieszyć się pięknym i długotrwałym manicurem – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Objawy uczulenia na hybrydę

Pierwsze dolegliwości związane z uczuleniem na hybrydę zazwyczaj pojawiają się w obrębie dłoni i mogą pojawić się kilka godzin po aplikacji produktów. Osoby uczulone najczęściej skarżą się na swędzenie opuszków palców, wysypkę, łuszczenie naskórka lub opuchliznę, a niekiedy bolesność całych dłoni. U osób bardziej podatnych na wystąpienie alergii, reakcja może przenieść się na całe ciało (np. usta, szyja).

Onycholiza a uczulenie

W przebiegu uczulenia na hybrydy dość powszechnym jest wystąpienie onycholizy w obrębie paznokcia, czyli oddzielenia płytki paznokcia od łożyska. W powstającej przestrzeni gromadzi się powietrze, które objawia się białymi plamami zlokalizowanymi przy wolnym brzegu (górna krawędź) lub z boku paznokcia. Onycholiza sama w sobie nie jest objawem uczulenia na lakiery hybrydowe, a konsekwencją narażenia paznokcia na działanie (nieutwardzonych) składników chemicznych zawartych w produktach.

Przyczyny występowania uczulenia na hybrydy

Najczęstsza przyczyna występowania uczulenia na lakiery hybrydowe dotyczy utwardzania nakładanych produktów, czyli czasu naświetlania i mocy oraz rodzaju zastosowanej lampy. Zbyt krótki czas utwardzania lakierów hybrydowych może spowodować, że będzie on utwardzony jedynie z wierzchu, a od strony płytki paznokcia pozostanie płynny. Analogicznie, lampa UV/LED o zbyt małej mocy i budowie (światło w lampach typu mostek jest rozproszone i nie koncentruje się na płytce paznokcia) może nie utwardzać w pełni nałożonych na paznokieć produktów. Dlatego, tak istotne jest stosowanie lamp o odpowiedniej mocy i konstrukcji oraz przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących czasu utwardzania baz, lakierów i topów hybrydowych. Sprawdź, jakie lampy polecamy do użytku domowego i profesjonalnego.

W celu zwiększenia trwałości manicuru hybrydowego, powszechnie stosuje się preparaty poprawiające przyczepność nakładanych produktów do płytki paznokcia, czyli primery. Ze względu na obecność w składzie kwasu metakrylowego, to primer kwasowy jest preparatem o większej sile działania, a tym samym z większym potencjałem drażniącym. Z tego też powodu, preparat ten powinno stosować się tylko w uzasadnionych przypadkach. Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem będzie bezkwasowy primer MAGIC NAIL BONDER.

Chcąc uniknąć uczulenia na hybrydy, warto zwrócić również uwagę na sposób aplikacji produktów oraz przygotowanie płytki paznokcia. Zarówno preparaty zwiększające przyczepność, jak i lakiery hybrydowe należy nakładać tylko i wyłącznie na płytkę paznokcia. Zalewanie skórek, tym bardziej uszkodzonych poprzez zbyt mocne ich wycinanie, drastycznie zwiększa ryzyko wystąpienia uczulenia. Podobnie, za mocne zmatowienie płytki paznokcia nie tylko nie zwiększy trwałości manicure i narazi na pojawienie się reakcji zapalnej, ale i może przyczynić się do powstania dodatkowych dolegliwości bólowych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 428 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-09
Zamówienie zrealizowane bardzo szybko
2024-09-09
Rewelacja!
pixel