Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka jest najlepsza lampa do utwardzania stylizacji?

2023-06-07
Jaka jest najlepsza lampa do utwardzania stylizacji?

Jaka jest najlepsza lampa do utwardzania stylizacji? Przy wyborze lampy do manicure i pedicure hybrydowego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Trwałość lakieru oraz czas potrzebny na przeprowadzenie zabiegu są uzależnione od właściwego doboru urządzenia. Ważne jest również rozważenie mocy, kształtu i wyglądu zewnętrznego lampy. Te elementy mają istotny wpływ na jakość używanego urządzenia. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszej lampy do hybryd:

1. Moc:

Dobór lamp do paznokci o odpowiedniej mocy jest kluczowy. Zazwyczaj zaleca się lampy o mocy 36–48 W. Wyższa moc pozwala na szybsze utwardzanie lakieru hybrydowego, skracając czas trwania zabiegu.

2. Rodzaj lampy:

Dostępne są dwie główne kategorie lamp do hybryd: lampy UV (ultrafioletowe) i lampy LED (diodowe). Lampy LED do paznokci są bardziej energooszczędne, a także zapewniają szybsze utwardzanie lakieru.

3. Liczba diod:

Jeśli decydujesz się na lampę LED, zwróć uwagę na liczbę diod LED w urządzeniu. Lampy z większą liczbą diod równomiernie rozprowadzą światło, zapewniając równomierne utwardzanie lakieru.

4. Czas ustawionych programów:

Niektóre lampy do hybryd mają wbudowane programy czasowe, które ułatwiają wybór odpowiedniego czasu utwardzania w zależności od lakieru hybrydowego. Upewnij się, że wybrana lampa oferuje odpowiednie opcje czasowe.

5. Wygodne użytkowanie:

Ergonomia i wygodne użytkowanie to ważne aspekty. Sprawdź, czy lampa ma odpowiednio przemyślane ułożenie diod, aby zapewnić równomierne utwardzanie lakieru na całej powierzchni paznokcia.

6. Wygląd zewnętrzny:

Choć nie jest to decydujący czynnik, warto również zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny lampy. Wybierz taki model, który odpowiada Twojemu gustowi i estetyce.


Krótkie porównanie dwóch rodzajów lamp do paznokci: LED, lamp UV:
Lampy do paznokci LED:
Wykorzystują diody LED do utwardzania lakieru hybrydowego.
Są bardziej energooszczędne i mają dłuższą żywotność niż lampy UV.
Czas utwardzania lakieru jest zazwyczaj krótszy niż w przypadku lamp UV.
Nie emitują szkodliwego promieniowania UV, co oznacza, że ​​są bezpieczniejsze dla skóry.
Zazwyczaj droższe niż lampy UV.

Lampy do paznokci UV:
Wykorzystują światło ultrafioletowe do utwardzania lakieru hybrydowego.
Są tańsze w porównaniu do lamp LED.
Czas utwardzania lakieru może być nieco dłuższy niż w przypadku lamp LED.
Mogą emitować niewielkie ilości promieniowania UV, co wymaga ostrożności w celu ochrony skóry.
Wymagają regularnej wymiany żarówek UV.Podsumowując, lampy do paznokci LED są bardziej energooszczędne, bezpieczniejsze dla skóry i zazwyczaj oferują szybsze utwardzanie lakieru hybrydowego. Lampy do paznokci UV są tańsze, ale mogą wymagać większego czasu na utwardzenie lakieru. Ostateczny wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika.
Lampy Kabos znajdziesz tutaj: https://kabos.pl/lampy-uvled

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Super szybka realizacja
2024-07-15
Wszystko ok
pixel