Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

11 zasad jak prawidłowo używać frezarki do paznokci

2022-12-28
11 zasad jak prawidłowo używać frezarki do paznokci

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ

Praca frezarką do paznokci nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli znasz zasady to stanie się bardzo pomocna. Przede wszystkim nie pracuj chaotycznie, każdy krok rób dokładnie i starannie. Skup się na danym etapie, a praca będzie czysta, bezpieczna i przyjemna.

 

PRZESUWAJ SIĘ

Jeśli pracujesz frezarką do paznokci ciągle w tym samym miejscu może pojawić się nieprzyjemne uczucie ciepła na płytce paznokcia i możemy przez to również niechcący przepiłować paznokcie.

 

NIE DOCISKAJ FREZU

Nie dociskaj frezu do skórek i płytki, konsekwencją dociskania mogą być zaczerwienione i poranione skórki oraz przepiłowania (wgłębienia) na paznokciach.

 

MIEJ PEWNY CHWYT

Frezarkę do paznokci trzymaj tak jak byś trzymała długopis - dobry chwyt to stabilna, bezpieczna i dokładna praca. Dodatkowo oprzyj swój mały palec o palec klientki lub swój, jeśli pracujesz na sobie - dzięki temu frez do paznokci nie omsknie się po paznokciu lub skórze.

 

DBAJ O FREZARKĘ DO PAZNOKCI

Jeśli chcesz, aby sprzęt był z Tobą na długo musisz o niego dbać. Oto kilka zasad: przy włączaniu/wyłączaniu frezarki do paznokci lub zmienianiu obrotów prawo/lewo upewnij się, że obroty ustawione są na 0. Po skończonej pracy wyczyść frezarkę do paznokci z pyłu i przetrzyj ściereczką. Pamiętaj, aby nie psikać żadnym preparatem bezpośrednio na frezarkę.

 

PRACUJ DOBRYM SPRZĘTEM

Aby praca była łatwa i przyjemna zainwestuj w dobre produkty i akcesoria. Używaj odpowiednich frezów do paznokci i frezów do skórek i wymieniaj je na nowe. Jeśli frez nie pracuje tak jakbyś chciała i musisz dociskać to znak, że stracił on już swoją żywotność i czas na nowy frez (frezy ścierają się i zużywają przy pracy).

 

DOSTOSUJ OBROTY

Pamiętaj o ustawieniu odpowiednich obrotów w frezarce. Nie pracuj na zbyt niskich obrotach, znacznie wydłuży to czas pracy, nie pracuj też na zbyt wysokich obrotach, może to być nieprzyjemne odczucie dla klientki. Zalecane obroty przy zdejmowaniu masy to ok 15-20 tyś. obr/min, a przy skórkach 7-15 tyś. obr/min.

 

DOBIERZ ODPOWIEDNI FREZ DO PRACY

Odpowiedni frez to połowa sukcesu. Do usuwania stylizacji hybrydowej użyj delikatniejszego frezu, a do żelu/tytanu mocniejszego. Jeśli chcesz odsunąć nabłonek z paznokcia użyj frezu typu walec. Do podnoszenia skórek świetnie sprawdzi się frez typu stożek/płomień.

 

PRACUJ POD PRĄD

Aby frez nie ‚ślizgał’ się po powierzchni i nie dawał nieprzyjemnego uczucia pamiętaj o ustawieniu odpowiednich obrotów. Jeśli pracujesz przy skórkach od prawej do lewej to ustaw obroty na RW, czyli w lewo, a jeśli pracujesz od lewej do prawej ustaw obroty na FW, przy ściąganiu masy frezem pracując z góry na dół ustaw obroty na FW.

 

PRACUJ POD ODPOWIEDNIM KĄTEM

Frez do paznokci ułóż pod odpowiednim kątem do powierzchni paznokcia tak aby pracować przy skórkach - nasz paznokieć ma swoje krzywizny, więc kładąc go stricte poziomo będziesz frezować środek płytki przez co możesz ja przepiłować i uszkodzić.

 

PRACUJ PŁYNNIE

Staraj się robić płynne ruchy i nie zatrzymywać się, dzięki temu nie powstaną nierówności i zadziorki.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 25 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Polecam. Wszystko zgodnie z opisem. Szybka dostawa. Dziękuję
2024-04-10
Wszystko ok
pixel