Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

5 BŁĘDÓW PRZY WYKONYWANIU MANICURE TYTANOWEGO

2022-04-12
5 BŁĘDÓW PRZY WYKONYWANIU MANICURE TYTANOWEGO

5 BŁĘDÓW PRZY WYKONYWANIU MANICURE TYTANOWEGO

 

 1. Dlaczego manicure tytanowy odpada?
  Aby manicure tytanowy nie odpadał i trzymał się dobrze płytki, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia pod stylizację tytanową. Nie używamy do stylizacji tytanowej żadnych produktów zmiękczających skórki, bo mogą źle wpływać na przyczepność produktu. Podczas manicure tytanowego należy też dobrze usunąć skórki oraz nabłonki z płytki, ponieważ to jest najczęstszy powód zapowietrzenia się produktu i w efekcie odpadania.

 2. Dlaczego manicure tytanowy pęka?
  • Jeśli jest nieprawidłowa budowa paznokcia.
  • Jeśli paznokcie są zbyt cienkie lub zbyt płaskie.

 3. Dlaczego baza/top do manicure tytanowego gęstnieje?
  Baza lub top do manicure tytanowego gęstnieją lub pojawia się "glut" w momencie, kiedy nie są dobrze doczyszczone butelki. Są to produkty klejące, dlatego trzeba pamiętać o czyszczeniu butelek, aby dobrze je dokręcać. Butelki czyścimy wacikiem kosmetycznym nasączonym acetonem. Musimy uważać, aby aceton nie przedostał się do środka bo to powoduje gęstnienie produktu. Musimy również uważać, aby nie pomylić pędzelków z aktywatora, który jest utwardzaczem. Trzeba również zwracać uwagę na dobre odpylenie paznokci przed malowaniem bazą do manicure tytanowego, ponieważ pozostałości pyłów również wpływają na gęstnienie produktu.

 4. Dlaczego pędzelek w topie do manicure tytanowego twardnieje?
  Top do manicure tytanowego jest produktem wymagającym. Do utwardzenia topu używamy aktywatora, który cały czas jest aktywny nawet po przetarciu paznokci wacikiem bezpyłowym, dlatego jeśli zbyt długo nakładamy top pędzelkiem to aktywator powoduje twardnienie produktu. Wkładanie takiego po części utwardzonego pędzelka do butelki powoduje również gęstnienie produktu, ponieważ dostaje się tam również część aktywatora. 

 5. Dlaczego topie w manicurze tytanowym nie błyszczy?
  Należy pamiętać, aby warstwy topu były bardzo cienkie. Jeśli będą za grube pojawią się nierówności oraz mogą wystąpić matowe plamy. Druga warstwa topu powinna być idealnie gładka i bez smug.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Zamowienie fostarczono bardzo szybko. Produkty godne polecenia
2024-07-18
Lakiery hybrydowe pięknie napigmetowane a prace z nimi możesz zobaczyć i mnie na ig: @marilyn_nails_studioo
pixel