Przygotowanie płytki paznokcia pod stylizację

27.05.21

Przygotowanie płytki paznokcia pod stylizacje jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na trwałość i wygląd każdej stylizacji.


Jak prawidłowo przygotować płytkę paznokcia pod stylizację?
Jak zwiększyć trwałość stylizacji (lakierów Gelike)?

 

Przed każdą stylizacją należy zdezynfekować dłonie płynem do dezynfekcji Kabos Med.
Następnym krokiem jest użycie preparatu do skórek, nazywanego często potocznie „zmiękczaczem do skórek”. Zmiękczacz do skórek, czyli Express nail cuticles remover ma za zadanie ułatwić usunięcie skórek z płytki paznokcia, właśnie poprzez ich odpowiednie zmiękczenie. Po użyciu zmiękczacza do skórek, należy pozostawić go na płytce paznokcia przez mniej więcej minutę, a po odepchnięciu skórek drewnianym patyczkiem lub usunięciu ich przy pomocy cążek, trzeba umyć ręce ciepłą wodą. Należy pamiętać że preparat do usuwania skórek, czyli zmiękczacz do skórek Express nail cuticles remover ma delikatną, żelową formę. Po usunięciu skórek należy dokładnie usunąć resztki płynu do zmiękczania skórek, ponieważ płyn natłuszcza.
Płytkę paznokcia można również przygotować przy pomocy frezarki. Usuwanie skórek frezarką wymaga jednak odpowiednich umiejętności – trzeba dobrać prawidłowy frez do usuwania skórek oraz uważać, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia.
Należy pamiętać, aby pracować frezarką na właściwych obrotach oraz odpowiednio delikatnie, bez dociskania frezu do powierzchni płytki paznokcia.
Aby płytka paznokcia była odpowiednio przygotowana do nałożenia stylizacji hybrydowej, trzeba ją dokładnie odtłuścić i odparować z niej wodę. Do odtłuszczania płytki paznokcia używamy dedykowanego preparatu Magic Nail Prep. Magic Nail Prep precyzyjnie odtłuszcza płytkę paznokcia, odparowuje z niej wodę, usuwa drobne zanieczyszczenia i zapobiega zapowietrzaniu. Dzięki czemu stylizacja hybrydowa trzyma się i nie odpada.

Lakiery hybrydowe Gelike potrafią się utrzymać na płytce paznokcia nawet do 3 tygodni dzięki „taśmie dwustronnej” – Bonderowi. Magic Nail Bonder od Kabos to bezkwasowy preparat do paznokci, polecany przed stylizacją hybrydową. Polecany dla osób z problemami hormonalnymi, do paznokci cienkich, zniszczonych, z tłustą płytką, u których stylizacja trzyma się krótko. Magic Nail Bonder działa jak „taśma dwustronna” - zwiększa przyczepność produktu do paznokci naturalnych i reguluje pH płytki.