Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przedłużyć paznokcie żelem?

2020-11-04
Jak przedłużyć paznokcie żelem?

Manicure żelowy jest najczęstszą formą stylizacji paznokci. O ile wykonanie systemu żelowego na naturalnej płytce nie sprawia większych trudności o tyle przedłużenie na szablonie jest już często wyzwaniem.

 

Zaczynamy od dezynfekcji dłoni, następnie odsuwamy skórki patyczkiem drewnianym lub opracowujemy je za pomocą frezarki (jeśli nie czujesz się pewnie z frezarką lepiej odsunąć skórki znanym Ci sposobem, żeby nie uszkodzić płytki paznokci) nie wycinamy skórek, na tę czynność będzie czas po opiłowaniu masy żelowej. Robimy tak, aby przy piłowaniu nie doszło do uszkodzenia i krwawienia w obrębie skórek.

 

Za pomocą pilnika skracamy prawie całkowicie długość paznokcie, tak żeby forma do przedłużenia mogła idealnie spasować się z płytką. Jeśli skórki są odsunięte, a płytka opiłowana i skrócona odtłuszczamy paznokcie cleanerem.

 

Na oczyszczoną płytkę należy nałożyć primer bezkwasowy - Magic Primer Acid Free, na całą powierzchnię paznokcia. Czekamy do wyschnięcia produktu - staramy się nie nakładać produktu na skórki. Po nałożeniu primera bezkwasowego na paznokciu pozostanie lekko lepka warstwa, która wzmocni przyczepność stylizacji żelowej.

 

Kolejnym krokiem jest podłożenie szablonu pod paznokieć. Jeśli jeszcze nie masz wprawy w podłożeniu, najlepiej jest robić po jednym paznokciu, unikniesz wtedy ciągłego poprawiania i przesuwania się szablonu, a także łatwiej będzie Ci zapanować nad całą sytuacją. Formę odklejamy i dopasowujemy do naturalnej płytki, w razie potrzeby przycinamy ją do kształtu nożyczkami. Końce formy sklejamy równo do siebie i oglądamy z każdej strony czy forma idealnie przylega do naturalnej płytki.

 

Na naturalny paznokieć nakładamy bazę do żelu Base Build Gel, "wcierając ją w płytkę" i wkładamy do lampy. Produkt utwardzamy w lampie UV/LED 48W przez 30 sekund.

 

Na pędzelek nabieramy niedużą ilość żelu budującego i nakładamy od wolnego brzegu paznokcia na formę do pożądanej długości. W ten sposób tworzymy szkielet. Szkielet ma być cienki, nie powinien być grubszy od naturalnej płytki paznokcia. Po nałożeniu wkładamy do lampy na około 10-15 sekund. Lekko podważamy formę i zdejmujemy, po czym zaciskamy tunel. Jest to bardzo ważna czynność w budowie paznokcia której nie powinniśmy pomijać.

 

Ponownie nakładamy żel budujący na pędzelek i nakładamy „kulkę żelu” na naturalną płytkę, a za pomocą pędzelka rozkładamy żel w kierunku wolnego brzegu, tak aby zachować prawidłową budowę. Najlepiej jak nie dosuniesz żelu do skórek, łatwiej będzie Ci wtedy opiłować masę, a także zapobiegniesz zalani skórek co często jest przyczyną alergii.

 

Po rozłożeniu żelu na płytkę, odwróć paznokieć o 180 stopni tak, aby pod wpływem grawitacji mógł się spoziomować i ułożyć (będzie później mniej piłowania). W takiej pozycji przytrzymaj kilkanaście sekund i wróć do standardowej pozycji, włóż dłoń do lampy na około 20sekund, wyciągnij z lampy jak tylko poczujesz ciepło. Jest to znak, że zaczął zachodzić proces polimeryzacji i jest to dobry moment na zaciskanie tunelu. Po zaciskaniu wkładamy ponownie do lampy na 30-60 sekund do pełnego utwardzenia. Czynność powtarzamy na wszystkich paznokciach.

 

Przedłużone paznokcie przecieramy cleanerem, przechodzimy do opiłowania kształtu i powierzchni. Na koniec możemy wygładzić bloczkiem lub buferem. Kiedy paznokcie mamy już opiłowane możemy ponownie odsunąć skórki i jeśli jest taka potrzeba – wyciąć je.

 

Tak przygotowane przedłużenie gotowe jest na nałożenie koloru hybrydowego i topu.

Przedłużanie-paznokci-żelem

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 48 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Ekstra, jak zawsze!
2024-04-17
Polecam.
pixel