Jak przedłużyć paznokcie żelem?

04.11.20

Manicure żelowy jest najczęstszą formą stylizacji paznokci. O ile wykonanie go na naturalnej płytce nie sprawia większych trudności o tyle przedłużenie na formie jest już często wyzwaniem.

 

Zaczynamy od dezynfekcji dłoni, następnie odsuwamy skórki patyczkiem drewnianym lub opracowujemy je za pomocą frezarki (jeśli nie czujesz się pewnie z frezarką lepiej odsunąć skórki znanym Ci sposobem, żeby nie uszkodzić płytki paznokci) nie wycinamy skórek, na tę czynność będzie czas po opiłowaniu masy żelowej. Robimy tak, aby przy piłowaniu nie doszło do uszkodzenia i krwawienia w obrębie skórek.

 

Za pomocą pilnika skracamy prawie całkowicie długość paznokcie, tak żeby forma do przedłużenia mogła idealnie spasować się z płytką. Jeśli skórki są odsunięte, a płytka opiłowana i skrócona odtłuszczamy paznokcie cleanerem.

 

Kolejnym krokiem jest podłożenie formy. Jeśli jeszcze nie masz wprawy w podłożeniu, najlepiej jest robić po jednym paznokciu, unikniesz wtedy ciągłego poprawiania
i przesuwania się formy, a także łatwiej będzie Ci zapanować nad całą sytuacją. Formę odklejamy i dopasowujemy do naturalnej płytki, w razie potrzeby przycinamy ją do kształtu nożyczkami. Końce formy sklejamy równo do siebie i oglądamy z każdej strony czy forma idealnie przylega do naturalnej płytki.

 

Na naturalny paznokieć nakładamy Magic Bonder i czekamy chwilę. Dzięki niemu na płytce pozostanie lekko lepka warstwa, która wzmocni przyczepność żelu.

 

Na pędzelek nabieramy niedużą ilość żelu i nakładamy od wolnego brzegu paznokcia na formę do pożądanej długości. W ten sposób tworzymy szkielet. Szkielet ma być cienki, nie powinien być grubszy od naturalnej płytki paznokcia. Po nałożeniu wkładamy do lampy na około 10-15 sekund. Lekko podważamy formę i zdejmujemy, po czym zaciskamy tunel. Jest to bardzo ważna czynność w budowie paznokcia której nie powinniśmy pomijać.

 

Ponownie nakładamy żel na pędzelek i nakładamy „kulkę żelu” na naturalną płytkę, a za pomocą pędzelka rozkładamy żel w kierunku wolnego brzegu, tak aby zachować prawidłową budowę. Najlepiej jak nie dosuniesz żelu do skórek, łatwiej będzie Ci wtedy opiłować masę, a także zapobiegniesz zalani skórek co często jest przyczyną alergii.

 

Po rozłożeniu żelu na płytkę, odwróć paznokieć o 180 stopni tak, aby pod wpływem grawitacji mógł się spoziomować i ułożyć (będzie później mniej piłowania). W takiej pozycji przytrzymaj kilkanaście sekund i wróć do standardowej pozycji, włóż dłoń do lampy na około 20sekund, wyciągnij z lampy jak tylko poczujesz ciepło. Jest to znak, że zaczął zachodzić proces polimeryzacji i jest to dobry moment na zaciskanie tunelu. Po zaciskaniu wkładamy ponownie do lampy na 30-60 sekund do pełnego utwardzenia. Czynność powtarzamy na wszystkich paznokciach.

 

Przedłużone paznokcie przecieramy cleanerem, przechodzimy do opiłowania kształtu i powierzchni. Na koniec możemy wygładzić bloczkiem lub buferem. Kiedy paznokcie mamy już opiłowane możemy ponownie odsunąć skórki i jeśli jest taka potrzeba – wyciąć je.

 

Tak przygotowane przedłużenie gotowe jest na nałożenie koloru hybrydowego i topu.