AKCJA REGENERACJA - POZNAJ ODŻYWKI I PREPARATY DO PIELĘGNACJI KABOS!

22.01.19
odżywki_kabos

Dziś, kiedy z każdej strony jesteśmy zasypywani przez coraz to nowsze produkty do stylizacji paznokci od klasycznych lakierów poprzez hybrydy, lakiero- żele  i  żele, często zapominamy, że piękne paznokcie to przede wszystkim zdrowe paznokcie- mocne i gładkie oraz zadbane i nawilżone skórki. Nie oszczędzamy ich i zazwyczaj po produkty do regeneracji i pielęgnacji sięgamy dopiero wtedy, gdy zauważymy gorszą kondycję… Marka Kabos posiada jedną z najszerszych na rynku ofertę odżywek i preparatów które są odpowiedzią na najczęstsze problemy z paznokciami- jak wybrać idealną dla siebie?

Na początek warto rozróżnić dwa typy preparatów. Pierwszy z nich to odżywki w postaci emalii chemoutwardzalnej- mówiąc prościej, po odparowaniu rozpuszczalników tworzą one powłokę na płytce. Te produkty mają za zadanie przede wszystkim chronić naturalne paznokcie przed uszkodzeniami, zabezpieczyć przed wilgocią, poprawić ich kondycję oraz wyrównać koloryt.

 W ofercie Kabos znajdziemy:

- Kabos Vitamin Booster- odżywkę przeznaczoną do płytki suchej, zniszczonej, pozbawionej warstwy lipidowej, szczególnie po agresywnych produktach do stylizacji, czy odmaczaniu w acetonie. Oprócz właściwości ochronnych świetnie nawilża zewnętrzne warstwy paznokcia.

- Kabos Silk Protein- podobnie jak Vitamin Booster stosujemy na suchą, zniszczoną płytkę. Dzięki swojej formule daje wrażenie wypełniania ubytków w warstwach zewnętrznych i poczucie lekkiego utwardzenia i pogrubienia paznokcia. Zdecydowanie wpływa na estetykę- jej pół-transparentny mleczny kolor świetnie kryje niedoskonałości nadając zdrowy wygląd. Polecamy zwłaszcza po nieprawidłowym usunięciu stylizacji, kiedy warstwy zewnętrzne są mocno naruszone mechanicznie.

- Kabos Nail Regenerator- jeden z naszych bestsellerów- to odżywka o mlecznym odcieniu, która wygładza i regeneruje wierzchnie warstwy płytki. Doskonała w okresie regeneracji czy podczas detoksu po uczuleniu na lakiery hybrydowe- nadaje paznokciom zdrowy, zadbany wygląd. Świetnie sprawdza się również jako baza pod nasze klasyczne lakiery.

Rekomendujemy, by wszystkie tego typu odżywki zmywać nie częściej niż 1 raz w tygodniu, zmywaczem bezacetonowym przy odpowiednio zabezpieczonych skórkach oliwką lub nawet zwykłą wazeliną kosmetyczną. W razie potrzeby można domalować co 1-2 dni cienką warstwę produktu.

Drugim typem odżywek są preparaty do wcierania, które sprawdzą się jako codzienny rytuał pielęgnacyjny. Aplikujemy je na skórę wokół paznokci oraz /lub  bezpośrednio na płytkę, najlepiej wcześniej oczyszczoną i odtłuszczoną.

 

  Kabos oferuje:

- Kabos Nail Magic Oil- kolejny bestseller! To kompozycja naturalnych olejków, które mają magiczny wpływ na  paznokcie i skórę dłoni (szczególnie rekomendujemy na skórki i wały okołopaznokciowe). Regularnie aplikowany znakomicie nawilża, uelastycznia, poprawia ich kondycję i wygląd oraz niweluje potrzebę wycinania czy frezowania skórek. Wcierany w wały, poprzez łożysko poprawia ukrwienie oraz stymuluje wzrost, nawilża wierzchnie warstwy, nie pozostawia tłustego filmu. Niemniej jednak przed położeniem stylizacji zalecamy 1-2 dni przerwy od aplikacji olejku. Preparat znakomicie sprawdza się w czasie regeneracji ale również  jako wykończenie każdej stylizacji od klasycznej po żelową i hybrydową. Stosując olejek w trakcie noszenia stylizacji stale stymulujemy wzrost paznokci i poprawiamy ich kondycję. 

- Kabos Keratin Rescue- preparat keratynowy który „impregnuje” płytkę. Po wtarciu produktu efekt widoczny jest natychmiastowo- ubytki są wypełnione, powierzchnia paznokcia gładka a wygląd naturalny i bardzo estetyczny. To doskonałe, niemal bezzapachowe wykończenie klasycznego manicure- również męskiego. Nie pozostawia filmu na paznokciach.

- Kabos Nail Serum- oleista witaminowa bomba o delikatnym zapachu!  Preparat bogaty w  ekstrakty z mirry, żeń- szenia oraz kasztanowca, zawiera witaminy A, E i F znane ze swoich właściwości odżywczych i regeneracyjnych oraz kolagen, naturalny budulec tkanek. Aplikowany szczególnie w okolice wałów okołopaznokciowych, przyspiesza wzrost oraz regenerację. Doskonały jako wykończenie każdego rodzaju manicure.

Ważne jest, by rozróżniać oba typy produktów i przestrzegać ich odpowiedniej aplikacji. Każdy z nich ma inną funkcję, inną formułę i stosujemy w zależności od aktualnego stanu paznokci i skóry. Kluczem do sukcesu jest systematyczność  aplikacji- jeśli będziemy pamiętać o  stosowaniu tych produktów regularnie, efekty będą zauważalne - nasze paznokcie nabiorą zdrowego wyglądu, staną się mocne i zadbane.

Artykuł oraz zdjęcie odżywek: M. Anioł