DLACZEGO HYBRYDA SIĘ NIE TRZYMA?

14.08.18

 

Manicure hybrydowy powstał po to aby móc się cieszyć jego przedłużoną trwałością i świeżością. Czasem jednak nie trzyma się na paznokciach wystarczająco długo. Dlaczego?

 

Jeżeli Twoja hybryda odpryskuje zbyt szybko zastanów się, czy nie popełniasz któregoś z poniższych błędów.

 

Prawidłowa aplikacja hybrydy

O jedynym słusznym sposobie nakładania lakieru hybrydowego firmy Kabos pisałyśmy TUTAJ. Pamiętajmy, że nie ma dróg na skróty. Ominięcie któregoś z punktów będzie powodowało nieprawidłową przyczepność nakładanej substancji. 

 

Słabe przygotowanie płytki do zabiegu

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego, płytka paznokciowa powinna być dokładnie zmatowiona polerką (do kupienia TUTAJ) a następnie odtłuszczona. Należy też usunąć pył, który powstał po matowieniu.

 

Jakość lampy UV

O tym jaką rolę odgrywa dobra lampa UV przy zabiegu nakładania hybrydy pisałyśmy w TYM poście. Pamiętajmy aby nie stosować lamp o mocy mniejszej niż 48 W i tych o kształcie typu „mostek”. W takim produkcie światło ucieka z lampy zamiast koncentrować się na płytce.

Duże znaczenie ma również żywotność żarówek, które należy wymieniać tak często, jak zaleca producent (albo po upływie określonego czasu albo po ilości wykonanych nią zabiegów).

 

Nakładanie lakieru

Hybrydę należy nakładać na dobrze przygotowaną płytkę, pomalowaną wcześniej bazą. Bardzo ważne jest aby malować cienkie warstwy i dbać o to aby na pędzelku była minimalna ilość preparatu. Każdą z dwóch warstw utwardzamy pod lampą UV.

Zwróćmy uwagę czy na brzegi płytki nie spłynął lakier. W tym miejscu może być on grubszy i gorzej się utwardzi.

 

Termin ważności

Sprawdzajmy od czasu do czasu czy któraś z buteleczek nie jest przeterminowana. Nie próbujmy reanimować starego lakieru acetonem, czy innymi rozwiązaniami. Nałożenie takowego na paznokieć nie ma szansy się utrzymać.

 

Dokładna aplikacja lakieru

Hybrydę należy nakładać również na brzeg paznokcia. Zakryje to moment łączenia się lakieru z płytką i ochroni przed mechanicznym odpryskiwaniem.

 

Słabe osuszenie dłoni

Jeżeli moczymy klientce dłonie przed zabiegiem manicure, pamiętajmy aby je bardzo dokładnie osuszyć przed nakładaniem preparatów. 

 

Uszkodzona płytka

Lakier hybrydowy należy nakładać na zdrowe paznokcie, które nie mają widocznych uszkodzeń. Także na cienkiej płytce substancja ta nie będzie się dobrze trzymała. Jeżeli mamy problemy z niewłaściwym wyglądem paznokcia, zrezygnujmy z hybrydy aż do czasu jego regeneracji. 

 

Wyeliminowanie powyższych błędów sprawi, że po aplikacji lakierów hybrydowych Kabos, będziesz mogła cieszyć się ich trwałością przez minimum 2 tygodnie. To ważne aby o pamiętać o wszystkich tych punktach, ponieważ w grę wchodzi piękny wygląd paznokcia ale też przede wszystkim jego zdrowie.

  • DOŁĄCZ DO NAS