CZY MOGĘ SAMA W DOMU ZDJĄĆ HYBRYDĘ?

26.06.18

 

Jeżeli chcemy przedłużyć trwałość manicure klasycznego, stosujmy odpowiednie preparaty nawierzchniowe. Oto przegląd najlepszych z nichManicure hybrydowy to bez wątpienia „wyższa szkoła jazdy”. O ile zwykłą emalię można z łatwością usunąć zmywaczem do paznokci, o tyle z hybrydą już nie jest tak łatwo. Czy można ją jednak usunąć bez wizyty w salonie kosmetycznym?

 

Często klientki są niechętne wobec proponowanego manicure metodą hybrydową, bo boją się, że aby ją usunąć, będą musiały po raz kolejny odwiedzić salon kosmetyczny. Ten pogląd ma swoje uzasadnienie, bo nie każda z nas jest tak sprawna manualnie i posiada wystarczającą wiedzę do tego aby bez krzywdy dla swoich płytek, prawidłowo usunąć lakier hybrydowy. Samo zdjęcie hybrydy nie jest aż tak długotrwałe jak jej nakładanie, niemniej to kolejny czas poświęcony na wizytę w salonie i wydane pieniądze. Jeżeli jednak trafimy na klientkę, która lubi i umie malować paznokcie samodzielnie i nie ma możliwości lub nie chce skorzystać z pomocy stylistki, możemy udzielić jej krótkiej instrukcji jak może usunąć samodzielnie hybrydę.

 

Warunek jest jeden – nie ma dróg na skróty i należy zachować wszystkie kroki aby paznokcie na tym nie ucierpiały.

 

Potrzebne będą:

 

1. Oliwka do zabezpieczenia skórek
2. Waciki
3. Aceton
4. Folia aluminiowa
5. Patyczek drewniany do odsuwania skórek

 

Wszystkie produkty są do kupienia w naszym sklepie.

 

Co należy zrobić:

 

Krok 1 – Oliwką do skórek zabezpieczamy wał okołopaznokciowy przed działaniem acetonu.

 

Krok 2 – Przecinamy okrągły wacik na ćwiartki – potrzebujemy ich 10 sztuk. Acetonem nasączamy waciki, nakładamy je na paznokieć i owijamy koniec palca folią aluminiową, tak aby cały paznokieć był dokładnie pokryty. Postępujemy tak z każdym palcem.

 

Krok 3 – Palce z kompresami pozostawiamy na około 15 minut. Jeżeli mamy lampę UV, możemy ją zastosować, co skróci czas oczekiwania do ok 5 minut.

 

Krok 4 – Resztki lakieru usuwamy za pomocą wacika z acetonem i patyczka z drzewa pomarańczowego.

 

Krok 5 – Na oczyszczone paznokcie nakładamy preparat wzmacniający lub intensywną odżywkę.

 

Samodzielne usuwanie manicure hybrydowego w domu jest możliwe. Trwa trochę dłużej i wymaga zgromadzenia kilku produktów ale gdy nie mamy możliwości skorzystania z usług naszej ulubionej stylistki, damy radę zmyć ją same.

 

A jak to jest u Was? Czy usuwacie same hybrydę, czy wolicie skorzystać z pomocy?