Ukrywane zimowymi miesiącami w grubych skarpetach i zakrytych butach dopiero wiosną wychodzą z ukrycia. Często okazuje się, że sam pedicure to za mało. Co zrobić aby stopy odzyskały świeży i piękny wygląd po zimie? Oto prosta instrukcja w 3 krokach.

"/>

JAK PRZYGOTOWAĆ STOPY DO WIOSNY?

20.03.18

 

Ukrywane zimowymi miesiącami w grubych skarpetach i zakrytych butach dopiero wiosną wychodzą z ukrycia. Często okazuje się, że sam pedicure to za mało. Co zrobić aby stopy odzyskały świeży i piękny wygląd po zimie? Oto prosta instrukcja w 3 krokach.

 

Dlaczego stopy po zimie są w kiepskiej kondycji?

 

Przede wszystkim dlatego, ze ciągle je zakrywamy i uciskamy. Gruczoły potowe, których na stopach jest dużo, wytwarzają ciągle pot, a łojowe nie nadążają z produkcją ochronnej warstwy. Chcąc nie chcąc, ograniczając możliwości „wentylacyjne”, zamykamy stopę na całe dnie w wilgotnym i ciepłym środowisku, które jak wiemy, jest uwielbiane przez różnego rodzaju bakterie i grzyby.

 

Dodatkowo, w miejscu, w którym ucisk buta jest największy, czyli zwykle na małym i dużym palcu oraz na pięcie, wytwarza się zrogowaciała warstwa twardego naskórka i odciski. O nieatrakcyjny wygląd stóp możemy obwiniać też brak słońca i witaminy D. Przez to skóra jest blada a paznokcie mogą żółknąć.

 

Jeżeli więc prognoza pogody zwiastuje wkrótce sezon na odkryte stopy, zaczynamy działać!

 

Pamiętaj o jednym: jeśli zauważysz na swoich stopach niepokojące objawy, które mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej lub grzybicznej, udaj się niezwłocznie do dermatologa. Nie próbuj leczyć się na własną rękę.

 

Po pierwsze: zmiękczanie i złuszczanie

 

Stopy traktujemy kompleksowo. Nie tylko paznokcie ale cały obszar aż do kostki, powinien wyglądać pięknie. W przywróceniu idealnego wyglądu pomoże aromatyczna ciepła kąpiel stóp z dodatkiem naszej soli zmiękczającej skórę. Preparat ten oparty na naturalnych składnikach pomaga usunąć zrogowaciały naskórek, modzele, odciski, popękaną skórę i działa dezynfekująco. Silne działanie eukaliptusa i mięty likwidują przykry zapach, wzmacniają skórę i zapobiegają poceniu. Sól do kąpieli stóp kupisz TUTAJ.

 

Mocz stopy przez około 10 minut, po czym delikatnie je osusz i przystąp do złuszczania niepotrzebnego naskórka. Najlepiej zrobić to za pomocą gruboziarnistej tarki do stóp zamiast takiej z metalowymi oczkami. Może ona skaleczyć skórę i ją poszarpać. Profesjonalną tarkę do stóp kupisz TUTAJ.

 

Proces złuszczania zakończ peelingiem, z uwzględnieniem całej stopy, również jej wierzchniej części. Peeling do kupienia TUTAJ.

 

Jeżeli skóra na stopach jest bardzo popękana a odciski duże i bolesne, najlepiej udaj się do podologa.

 

Po drugie: nawilżanie

 

Po usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka czas na głębokie nawilżenie. Sam krem do stóp może być niewystarczający. Idealny byłby kompres z ciepłej parafiny, lub pozostawienie stóp w silnej masce nawilżającej, na noc. Doskonale zadziałają wszelkiego rodzaju odżywki, np. Nail Magic Oil, który poza paznokciami doskonale wpłynie na skórę całej stopy.

 

Po trzecie: regularne dbanie

 

Od teraz aż do kolejnych zimnych miesięcy, o stopy trzeba będzie dbać codziennie aby każdego dnia wyglądały pięknie. Podstawą jest poranne nakładanie kremu, który nawilży skórę na piętach, sprawi, że nie będzie tam pękać i wysuszać się. Dobry krem zapobiegnie też nadmiernemu poceniu się i wytwarzaniu przykrego zapachu w ciągu ciepłego dnia. Na gorące, letnie dni polecamy balsam chłodzący.

 

Raz w tygodniu złuszczaj naskórek stóp peelingiem, lub tarką.

 

Nie zapominamy oczywiście o pedicure, jako o dopełnieniu pięknych i zadbanych stóp.

 

Jakie są Wasze ulubione kolory w lakierach na wiosnę? Stawiacie na naturalne barwy, czy też może przeciwnie, wolicie mocne aby paznokcie u stóp były mocno widoczne?