W trakcie wakacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych dbamy głównie o skórę na ciele. Smarujemy kremami z filtrem aby nie cierpiała z powodu wystawienia na słońce a później nawilżamy preparatami odpowiednimi po opalaniu. Czy pamiętamy jednak o paznokciach?

"/>

SŁOŃCE A PAZNOKCIE

08.08.17

 

W trakcie wakacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych dbamy głównie o skórę na ciele. Smarujemy kremami z filtrem aby nie cierpiała z powodu wystawienia na słońce a później nawilżamy preparatami odpowiednimi po opalaniu. Czy pamiętamy jednak o paznokciach?

 

Słońce i promieniowanie UV nie jest dla nich obojętne, chociaż na pewno nie szkodzi im aż tak bardzo jak skórze. Płytka nie lubi ani za niskiej ani za wysokiej temperatury, więc długotrwałe wystawianie na promienie słoneczne może ją nadmiernie wysuszać. Również zbyt częste moczenie w słonej, czy chlorowanej wodzie nie jest dla nich zbyt łaskawe i może potęgować wysuszenie. Stąd prosta droga do osłabienia i efektów takich jak łamliwość, kruchość, rozdwajanie itd.

 

Jak chronić dłonie latem?

 

Przede wszystkim wygładzenie! Przed ekspozycją na słońce zróbmy peeling rąk (peelingi do kupienia TUTAJ). Przesuszone dłonie pozbędą się niepotrzebnego, starego naskórka (również wokół paznokcia). Jest to ważne, bo jeżeli zostawimy stary naskórek, to proces opalania będzie przebiegał wolniej i może spowodować, że skóra będzie nierówno brązowa. Po dokładnym peelingu ręce równomiernie się opalą a taka opalenizna zostanie na dłużej. Również wszelkie kremy łatwiej się wchłoną.

 

Jeżeli nie planujemy trwałej stylizacji, typu manicure hybrydowy, polecamy zastosowanie lakierów, które w składzie posiadają składniki odporne na działanie UV. Polecamy ochronny lakier nawierzchniowy, bogaty w filtry UV, które tworzą barierę przez promieniowaniem słonecznym oraz UV. Zapobiega żółknięciu paznokci naturalnych i sztucznych podczas zabiegów w solariach. Stosowany na emalię zwiększa połysk lakieru i skraca czas jej schnięcia. Lakier ten poza ochroną paznokcia przed szkodliwym działaniem słońca, optycznie wybieli płytkę, a także przywróci blask przebarwionym i matowym paznokciom. Do kupienia TUTAJ.

Po kąpieli słonecznej warto pomyśleć o preparatach silnie nawilżających. Nie tylko płytka będzie Ci za to wdzięczna, ale także skórki wokół niej. Polecamy zastosowanie odżywki, lub kremu nawilżającego. Polecamy odżywkę Nail Magic Oil i regenerujące balsamy, które kupisz TUTAJ.

 

Dieta

 

Gdy jest bardzo gorąco, apetyt jest mniejszy, więc łatwiej przegapić posiłek, czy dwa. Chęć dbania o idealną sylwetkę w bikini nie sprzyja też regularnemu jedzeniu. Efekty niewłaściwej diety widać na paznokciach niemalże od razu. Pamiętajmy więc o spożywaniu świeżych warzyw i owoców, zachowaniu zbilansowanej diety i piciu dużej ilości wody, którą tracimy podczas letnich upałów. Nie jest dobrym pomysłem zastępowanie obiadu gofrem, czy lodami. Są to bowiem puste kalorie, które nie niosą żadnych wartości odżywczych naszemu organizmowi.

 

Zabawa kolorami

 

Wakacje to taki czas w roku, w którym można zaszaleć z nietuzinkową stylizacją, która na przykład nie przystoi w pracy. W tym roku modne są motywy: ananasa, kaktusa, flaminga, czy egzotycznych kwiatów. Na koniec manicure najlepiej użyć Sun Top Coat, który przedłuży trwałość lakieru nawet o 80%, bez użycia lampy UV. Produkt zawiera oligomery utwardzane pod wpływem światła naturalnego. Ciekawy wzór w jasnym kolorze będzie zabójczo wyglądał na pięknie opalonej dłoni, więc zachęcamy do zabaw kolorami!

 

Jakie są Wasze patenty na ochronę paznokci latem? Pochwalcie się też Waszymi stylizacjami!