MANICURE HYBRYDOWY – INSTRUKCJA NAKŁADANIA I ZDEJMOWANIA

05.05.17

 

Stylizacja paznokcia na dłużej, w przystępnej cenie, jest już możliwa. Na pierwszy rzut oka nie różni się ona wiele od tradycyjnego manicure. Paznokcie wyglądają jak po nałożeniu zwykłej emulsji. Również i przy użyciu tej metody stylizacji możemy wykonywać wymyślne wzory i zdobienia. Efekt utrzymuje się jednak o wiele dłużej, bo przez około 2 tygodnie. Dodatkowo, lakier pozostaje ciągle świeży, a paznokcie wyglądają jakby były przed chwilą malowane. Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd i nie chcemy martwić się o dobry wygląd naszych dłoni, nie ma lepszej metody niż manicure hybrydowy.

 

Kobiety malowały paznokcie już w starożytności, jednak to dopiero piękna Pola Negri wprowadziła na nie modę, która trwa do dziś. Obecnie to jeden z nieodłącznych elementów naszego wyglądu, podpowiemy więc jak wybrać najlepszy lakier do paznokci.

 

Hybrydy rządzą się jednak swoimi prawami i tylko poprawne ich nałożenie gwarantuje trwałość, o którą nam chodzi. Jeżeli warstwa nie trzyma się przez 2 tygodnie, odpryskuje, lub widać na niej uszkodzenia, to znak, że popełniłyśmy błąd podczas nakładania. Najlepszym sposobem na naukę jest wzięcie udziału w szkoleniach, które cyklicznie organizujemy. Dla osób, które nie mają takiej możliwości, przedstawiamy instrukcję w 10 prostych krokach, opartych na produktach firmy Kabos.

 

Podstawą wykonania tej stylizacji, jak w przypadku tradycyjnego manicure, jest odpowiednie przygotowanie płytki, czyli nadanie jej kształtu, opiłowanie i usunięcie skórek.

 

A następnie:

 

Krok 1 – Oczyszczenie rąk stylistki i dłoni klientki przy użyciu preparatu do dezynfekcji.

 

Krok 2 – Nie matowimy płytki przy użyciu pilnika, wystarczy ją odtłuścić, np. za pomocą odtłuszczacza (do kupienia TUTAJ).

 

Krok 3 – Zastosowanie bazy podkładowej (do kupienia TUTAJ). Należy zwrócić uwagę na równomierne i dokładne pokrycie nią całej płytki jak i brzegu paznokcia.

 

Krok 4 – Nałożoną bazę utwardzamy w lampie UV przez 1 minutę.

 

Krok 5 – Czas na pierwszą warstwę lakieru hybrydowego kolorowego (do kupienia w sklepie Kabos Cosmetics w zakładce lakiery hybrydowe). Nakładamy ja równomiernie, na cały paznokieć, nie omijając jego brzegu.

 

Krok 6 – Pod lampą UV utwardzamy ją przez 3 minuty.

 

Krok 7 – Nakładamy drugą warstwę i również utwardzamy pod UV przez 3 minuty

 

Krok 8 – Na wyschniętą warstwę nanosimy lakier nawierzchniowy (do kupienia TUTAJ)

 

Krok 9 – Utwardzamy ją pod lampą UV przez 3 minuty

 

Krok 10 – Alkoholem izopropylowym (do kupienia TUTAJ) usuwamy warstwę dyspersyjną.

 

Gotowe!

 

Teraz tylko pozostaje nam zadbać o dłonie aby dorównywały estetyką wystylizowanym przed chwilą paznokciom. Polecamy użycie oliwki pielęgnacyjnej i ochronnej do skórek (do kupienia TUTAJ) i wmasowanie jej delikatnie w całą okolicę płytki.

 

Na sam koniec nakładamy balsam odżywczy (do kupienia TUTAJ), który nie tylko wygładzi dłonie i nada im zdrowy wygląd, ale również obłędnie pachnie. To prawdziwa uczta zarówno dla skóry ale też oka i nosa. Ciekawy efekt da zastosowanie balsamu rozświetlającego, który dodatkowo sprawi, że dłonie będą się delikatnie mienić. Polecamy go zwłaszcza latem, na opaloną skórę. Słońce podkreśli delikatny połysk balsamu.

 

Usuwanie stylizacji:

 

Gdy manicure kończy swój termin, usuwamy go w 5 prostych ruchach:

 

Krok 1 – Oliwką do skórek zabezpieczamy wał okołopaznokciowy przed działaniem acetonu

 

Krok 2 – Przecinamy okrągły wacik na ćwiartki – potrzebujemy ich 10 sztuk. Acetonem nasączamy waciki, nakładamy je na paznokieć i owijamy koniec palca folią aluminiową, tak aby cały paznokieć był dokładnie pokryty. Postępujemy tak z każdym palcem.

 

Krok 3 – Palce z kompresami wkładamy do lampy UV na ok 3-5 minut (przyspieszy to czas działania acetonu).

 

Krok 4 – Resztki lakieru usuwamy za pomocą wacika z acetonem i patyczka z drzewa pomarańczowego

 

Krok 5 – Na oczyszczone paznokcie nakładamy preparat wzmacniający, na przykład nail regeneratora, do kupienia TUTAJ.

 

Proste, prawda? Po zdjęciu hybrydy pamiętaj o zrobieniu przerwy od kolejnej stylizacji, która powinna wynieść ok 2-3 tygodnie. W tym czasie wzmacniaj płytkę odżywkami, lub zabieg na paznokcie typu kąpiel parafinowa lub manicure japoński.

 

Jakie macie doświadczenia ze stylizacją hybrydową? Czy wolicie go od tradycyjnego manicure?