Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Manicure tytanowy: Kluczowe Aspekty Trwałości i Bezpieczeństwa

2024-02-26
Manicure tytanowy: Kluczowe Aspekty Trwałości i Bezpieczeństwa

Manicure tytanowy to niezwykle trwała i efektowna metoda koloryzacji paznokci, jednak jej skuteczność wymaga precyzyjnego podejścia i przestrzegania kluczowych zasad, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń płytki paznokcia. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych zaleceń, które pomogą utrzymać trwałość stylizacji przez kilka tygodni:

 

1. Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia:

Odpowiednie opracowanie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia to kluczowy krok, który zapobiega zapowietrzaniu i odklejaniu się bazy z pudrem. Ważne jest także umiejętne dobieranie frezów oraz unikanie zbyt ostrych pilników.

2. Umiejętne nakładanie bazy płynnej:

Pamiętaj, aby nakładać warstwy bazy płynnej o odpowiedniej grubości, aby puder budujący Clear mógł się dobrze przykleić. Zbyt cienkie warstwy mogą prowadzić do pęknięć materiału, a ilość warstw ma istotne znaczenie dla trwałości produktu.

3. Unikanie zalewania skórek:

Podczas nakładania bazy płynnej zwracaj uwagę na precyzyjne rozłożenie pędzelka na paznokciu, aby uniknąć zalewania skórek. Jeśli dojdzie do zalania, natychmiast usuń nadmiar bazy patyczkiem drewnianym.

4. Optymalna ilość warstw koloru:

Unikaj nakładania zbyt dużo warstw koloru, ponieważ może to prowadzić do trudności w utwardzeniu i kształtowaniu paznokcia, a także sprzyja zapowietrzaniu się materiału. Postępuj zgodnie z instrukcją producenta.

5. Prawidłowe utwardzenie produktu:

Aktywator odgrywa kluczową rolę w procesie utwardzania. Upewnij się, że nakładasz go odpowiednio, aby uniknąć problemów z utwardzeniem i zapewnić trwałość paznokci.

6. Skuteczne odpylenie produktów:

Starannie odpylaj paznokcie podczas pracy, aby uniknąć zabrudzenia pędzla bazy i utwardzenia produktu w butelce. Niedostateczne odpylenie może prowadzić do nieestetycznych efektów i trudności w aplikacji.

7. Dbałość o produkty płynne:

Baza i top są produktami klejącymi, więc regularne czyszczenie i zabezpieczanie butelek przed zalaniem mogą zapobiec problemom z ich użytkowaniem. Pamiętaj, po każdym użyciu przecieraj gwint butelki bazy i topu wacikiem nasączonym w acetonie.

8. Używanie aktywatora przed topem:

Nie zapominaj o nakładaniu aktywatora przed nałożeniem topu. To kluczowy krok, który zapewnia prawidłowe utwardzenie i błysk stylizacji.

9. Odpowiednia ilość warstw topu:

Top to wymagający produkt, dlatego pamiętaj o odpowiedniej warstwie aktywatora przed jego nałożeniem. Staraj się nakładać warstwy topu równomiernie, zapewniając piękny błysk paznokci.

10. Prawidłowe usuwanie masy tytanowej:

Podczas usuwania poprzedniej masy tytanowej używaj odpowiednich narzędzi, takich jak frez do usuwania tytanu i kompres z acetonu. Unikaj pozostawiania zapowietrzeń i nadmiernego pozostawiania warstw bazy. Najprostszym sposobem na sprawne usunięcie masy tytanowej, jest użycie frezu W2 przeznaczonego do usuwania tytanu oraz kompres z acetonu na ok 7-8 min. Masa powinna się swobodnie odkleić od płytki, a pozostałości można swobodnie delikatnie usunąć pilniczkiem lub bloczkiem polerskim.

 

Pamiętaj, że unikanie tych błędów podczas wykonywania stylizacji pozwoli cieszyć się sprawną pracą, a także zapewni trwałość i bezpieczeństwo manicure tytanowego.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
polecam
2024-06-16
Szybko i sprawnie,rewelacja, dziękuję
pixel