Fast gele, czyli żele z pamięcią cieczy od Kabos

27.09.23

Stylizacja paznokci na przestrzeni lat przeszła ogromną metamorfozę – odchodzi się od produktów pracochłonnych w obróbce na rzecz tych, które zdecydowanie skracają czas pracy i nie sprawiają problemów podczas aplikacji. Od jakiegoś czasu w temacie stylizacji i paznokci żelowych, oprócz akrylożelu do paznokci, prym wiodą żele z tzw. „pamięcią cieczy”. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się czym jest żel z tiksotropią oraz czym różni się od tradycyjnego żelu budującego.

 

Czym jest tiksotropia?

 

Tiksotropia to w najprostszym tłumaczeniu „pamięć cieczy”, polegająca na wykorzystaniu zależności lepkości cieczy od czasu działania na nią sił. Oznacza to, że ciecz, a w przypadku stylizacji paznokci żel budujący, zmienia swoją konsystencję na mniej zwartą podczas mieszania czy przesuwania pędzlem. Po uformowaniu żelu do paznokci na płytce i zaprzestaniu pracy, jego konsystencja ponownie staje się zwarta. Taka właściwość pozwala na niesamowitą kontrolę nad nakładaną na płytkę paznokcia masę, a tym samym przyśpiesza i ułatwia pracę.

 

Fast Gel, czyli żel z pamięcią cieczy od Kabos – zalety

 

Zalet Kabos Fast Gelu, w którym wykorzystano zjawisko tiksotropii jest wiele. Najważniejszą z nich jest całkowita kontrola położenia masy. Pracując z żelem z pamięcią cieczy nie zmieni on samoistnie swojego położenia, a zatem żel do paznokci nie spłynie na skórki. Możliwe jest również zbudowanie kilku paznokci naraz, bez konieczności chwilowego utwardzania, tzw. „przymrażania” nałożonej masy. W związku z tym, praca z żelem budującym do paznokci jest zdecydowanie szybsza. Kolejną zaletą jest zwiększona trwałość wykonanej stylizacji, która wynika ze zwiększonej lepkości żelu budującego opartego na tej formule. Warto wspomnieć, że produkty z pamięcią cieczy posiadają niską temperaturę polimeryzacji, co przekłada się na zminimalizowanie efektu pieczenia w lampie. Żel wykorzystujący tiksotropię jest produktem o szerokim spektrum zastosowania – można nim pracować zarówno na szablonach, tipsach oraz formach.

 

Tradycyjny żel budujący do paznokci, a żel budujący z pamięcią cieczy

 

Tradycyjny żel budujący do paznokci posiada wiele zwolenniczek – wprawnie nałożony nie musi być mocno opracowany do pożądanego kształtu, a także pozwala na zbudowanie bardzo cienkiego szkieletu. Mniej doświadczonym użytkownikom może sprawić problemy podczas aplikacji, ponieważ jest żelem samopoziomującym - z tego też względu pracować nim można jedynie na tipsach i szablonach. Cecha ta sprawia, że ryzyko zalania skórek jest większe, a także nie pozwala na pracę na kilku paznokciach jednocześnie (wymaga każdorazowo, choć chwilowego utwardzania - „przymrożenia”).

Zarówno jeden, jak i drugi żel posiada wiele zalet, które przemawiają za ich użytkowaniem. To, na który żel do paznokci zdecydujesz się, zależy od Twoich preferencji. W naszej ofercie znajdziesz żele budujące Kabos o różnych wykończeniach, kolorach oraz właściwościach, które z całą pewnością przypadną Ci do gustu. Podczas stylizowania paznokci z wykorzystaniem żelu budującego pomocna może okazać się również baza pod żel do paznokci (Base Build Gel), która nie tylko przedłuży trwałość wykonanej stylizacji żelowej, ale i ochroni płytkę paznokcia przed poparzeniem termicznym.

Sklep internetowy na SellingoNetgraf