Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Innowacyjny produkt do przedłużania paznokci – akrylożel

2023-08-08
Innowacyjny produkt do przedłużania paznokci – akrylożel

Akrylożel do paznokci, to produkt do stylizacji, który w krótkim czasie zyskał sporą popularność i podbił serca wielu stylistek. Czym jest i dlaczego ten sposób stylizacji cieszy się takim zainteresowaniem?

 

Czym jest akrylożel?

W minionych latach, poza lakierami hybrydowymi, ogromną popularnością w stylizacji cieszyły się akryl i żel. Ten pierwszy pozwala na utwardzenie płytki bez użycia lampy UV/LED, a także ciekawych i fantazyjnych zdobień. Z kolei żel do paznokci stosowany jest do ich przedłużania lub nadbudowy w przypadku nierównej płytki, gdy metoda hybrydowa jest niewystarczająca (lub nietrwała). Akrylożel to innowacyjny, hybrydowy produkt, który łączy najlepsze cechy obu wymienionych wyżej metod -  plastyczności aplikacji i trwałości akrylu z łatwością stosowania i modelowania paznokcia za pomocą żelu do paznokci. Formuła akrylożelu jest gęsta, ale elastyczna dzięki czemu aplikacja na płytkę paznokcia jest bezproblemowa. Produkt nie rozlewa się i nie nachodzi na skórki, nie ciągnie się, a także nie ma konieczności mieszania go z innymi preparatami. Akrylożel pozwala na wydłużenie oraz modelowanie kształtu paznokcia, przy jednoczesnym zabezpieczeniu naturalnej płytki. Utwardza się go w lampie UV/LED, a jego niewątpliwą zaletą (w porównaniu do akrylu) jest brak nieprzyjemnego zapachu. W asortymencie marki Kabos akrylożele do paznokci dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach (np. z drobinkami), co sprawia, że nie ma konieczności i potrzeby, by nakładać na niego kolorowy lakier hybrydowy. Akrylożele Kabos to połączenie zalet żelu i akrylu w jednym. Akrylożelem Kabos w łatwy sposób przedłużysz płytkę paznokcia.

 

Jak nadbudować paznokcie akrylożelem?

Aplikacja akrylożelu do paznokci jest bardzo prosta, co sprawia, że z powodzeniem może być stosowany nie tylko w salonach kosmetycznych, ale i w domowym zaciszu. Po opracowaniu kształtu paznokcia oraz przygotowaniu go pod trwałą stylizację, nakłada się na niego odrobinę akrylożelu za pomocą szpatułki. Następnie, pędzelkiem zamoczonym w cleanerze modeluje się do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu i utwardza się w lampie UV/LED. Pilnikiem o gradacji 100/180 dokonuje się finalnych poprawek oraz wygładza powierzchnię nadbudowanego paznokcia.

 

Jak przedłużyć paznokcie akrylożelem?

Paznokcie akrylożelem można przedłużać na dwa sposoby: z użyciem klasycznych szablonów lub dual form. Pierwszy sposób wymaga doświadczenia w stylizacji, ponieważ należy samodzielnie zbudować przedłużany paznokieć, natomiast drugi sprawdzi się nawet u osób początkujących.

 

Dual formy do paznokci – czym są, zalety, jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dual formy do akrylożelu to specjalne formy do przedłużania, często zwane szablonami górnymi, przeznaczone do pracy z akrylożelem. Ze względu na łatwość aplikacji oraz zredukowanie czasu pracy są stosowane nie tylko w domowym zaciszu, ale i profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dual formy do paznokci pozwalają na szybkie przedłużenie paznokci z odpowiednio uformowanym tunelem oraz apeksem, a wewnętrzne linie na formie dodatkowo ułatwiają uzyskanie paznokci o jednakowej długości i kształcie. Dual formy do akrylożelu są elastyczne i wytrzymale, dlatego po utwardzeniu stylizacji można je ściągnąć, oczyścić i ponownie użyć. Dual formy do paznokci ułatwiają pracę osobom posiadającym niewielkie doświadczenie w stylizacji paznokci – błędy, przed utwardzeniem produktu, można skorygować pędzelkiem  nasączonym cleanerem. Jedyna trudność tej metody polega na dobraniu odpowiedniego rozmiaru formy do paznokcia – nie może ona być ani za mała, ani za duża, ani zbyt szeroka. Odpowiednio dobrane formy do paznokci powinny być minimalnie szersze niż naturalny paznokieć. Formy do paznokci z asortymentu marki Kabos sprzedawane są w zestawach, w których znajdują się szablony w aż 12 rozmiarach. W Kabos do wyboru są trzy kształty dual form: migdał rosyjski, migdał oraz standardowy.

 

Przedłużanie akrylożelem za pomocą dual form

Po nadaniu odpowiedniego kształtu i zmatowieniu paznokci oraz opracowaniu skórek, dobiera się odpowiednie rozmiary dual form. Na paznokcie nanosi się primer, a na wybrane dual formy do paznokci kulkę akrylożelu, który za pomocą pędzelka namoczonego w cleanerze rozprowadza się na dual formie. Następnie, przygotowaną formę z akrylożelem nanosi się na paznokieć i lekko dociska. Ewentualny nadmiar produktu, który mógł wydostać się spod formy, usuwa się pędzelkiem nasączonym w cleanerze. Paznokieć z formą utwardza się w lampie UV/LED, a następnie zdejmuje formę z paznokcia. Pilnikiem o gradacji 180/240 usuwa ewentualne nierówności, a powstały pył cleanerem. Paznokcie są gotowe pod stylizację hybrydową. 

Przedłużanie akrylożelem na szablonie

Na początku należy przygotować paznokcie pod trwałą stylizację – nadaje się im odpowiedni kształt, delikatnie matuje, a następnie opracowuje skórki. Następnie, podkłada się szablon, a na płytkę paznokcia nanosi cienką warstwę bazy pod akrylożel. Całość utwardza się w lampie UV/LED, a w kolejnym kroku na utwardzony paznokieć nakłada się szpatułką niewielką kulkę akrylożelu. Za pomocą pędzelka namoczonego w cleanerze rozprowadza się produkt na szablonie i nadaje odpowiedni kształt. Całość utwardza się w lampie, a następnie nadaje finalny kształt pilnikiem o gradacji 100/180. Usuwa się pył i przeciera całość cleanerem. Paznokieć jest gotowy do nałożenia wybranego koloru lakieru hybrydowego.

 

Jak usunąć akrylożel?

Akrylożele, ze względu na zwiększoną trwałość i wytrzymałość, nie rozpuszczają się w acetonie, dlatego tez należy usunąć  z paznokcia mechanicznie – za pomocą pilnika lub frezarki z odpowiednio dobranym frezem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zp3cxkSrQqE

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Jak zawsze jestem zadowolona.
2024-05-14
Bardzo szybka wysyłka, zamówiony towar był kompletny oraz dobrej jakości. Polecam.
pixel