Jesienią i zimą po ciężkim dniu kąpiel w wannie jest doskonałym sposobem na relaks. Jednak niewłaściwie przygotowana, może nam przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Co zrobić aby kąpiel przyniosła korzyść naszej skórze i duszy?
Występują w jeziorach, morzach, oceanach a nawet w akwariach. Mają od kilku milimetrów do kilku metrów. Jak to się stało, że są jednym z najbardziej cenionych składników kosmetyków?
W gabinetach kosmetycznych w kwestii zdrowia i higieny kładzie się głównie nacisk na dobro klienta. Należy jednak równie mocno pamiętać o zachowaniu zdrowych warunków pracy osobom, które wykonują manicure i pedicure, ponieważ to one najczęściej narażone są na choroby skóry i układu oddechowego.
Pracujemy przez większość czasu w naszym życiu. Po pracy sprzątamy, gotujemy i opiekujemy się dziećmi. Wieczorem padamy jak muchy, ostatkiem sił próbując zmyć makijaż. A gdzie odpoczynek? No dobra, są weekendy, ale co robimy podczas nich? Zwykle zaległe sprzątanie, gotowanie na cały tydzień, wyjścia z dziećmi, wizyty rodzinne itp. A gdzie czas tylko dla Ciebie?
Czy wiesz, że manicure francuski nie ma z Francją nic wspólnego a do malowania paznokci wykorzystywano początkowo farby samochodowe? Kto pierwszy wymyślił, że tą małą część ciała można ozdabiać? Jaki był kolor pierwszego lakieru?
W trakcie wakacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych dbamy głównie o skórę na ciele. Smarujemy kremami z filtrem aby nie cierpiała z powodu wystawienia na słońce a później nawilżamy preparatami odpowiednimi po opalaniu. Czy pamiętamy jednak o paznokciach?
Poza wpływem produktów do stylizacji, w kontekście alergii duże znaczenie ma również odpowiednie przygotowanie płytki do zabiegu. Przecież lakierowanie czy nakładanie innych substancji to dopiero końcowa faza wykonanego manicure. Do tego czasu z paznokciem dzieje się wiele innych rzeczy, które mogą przyczynić się do reakcji chorobowej. Poniżej trzecia i ostatnia część cyklu o alergiach i uszkodzeniach płytki.
Przedłużanie naturalnej płytki to kolejny newralgiczny punkt w nieoczekiwanych reakcjach chorobowych organizmu. Co wiemy na ten temat? Oto część druga z cyklu uczuleń spowodowanych stylizacją paznokci.
Płytka paznokciowa to mocny twór naszego organizmu, zaprojektowany tak aby chronił najczulsze elementy na naszych dłoniach. Mimo, że jest twarda i składa się z około 100-150 warstw komórek, to także część naszego ciała, którą stosunkowo łatwo uszkodzić. Oto najczęstsze reakcje naszego organizmu na stosowanie zabiegów upiększania paznokci.
Zdobienie i stylizacja paznokci polega nie tylko na odpowiednim doborze kolorystycznym lakieru, czy też wzorów. To wtedy paznokciom możemy nadać ciekawy kształt. Odpowiedni dobór potrafi zamaskować niedoskonałości i uwypuklić zalety naszych dłoni. Jak dobrze dopasować kształt paznokci?