Blog

wrz 24

CO NAM GROZI – CZYLI CHOROBY ZAWODOWE STYLISTEK PAZNOKCI

W gabinetach kosmetycznych w kwestii zdrowia i higieny kładzie się głównie nacisk na dobro klienta. Należy jednak równie mocno pamiętać o zachowaniu zdrowych warunków pracy osobom, które wykonują manicure i pedicure, ponieważ to one najczęściej narażone są na choroby skóry i układu oddechowego.

Więcej
wrz 17

5 PROSTYCH SPOSOBÓW NA BŁYSKAWICZNY RELAKS

Pracujemy przez większość czasu w naszym życiu. Po pracy sprzątamy, gotujemy i opiekujemy się dziećmi. Wieczorem padamy jak muchy, ostatkiem sił próbując zmyć makijaż. A gdzie odpoczynek? No dobra, są weekendy, ale co robimy podczas nich? Zwykle zaległe sprzątanie, gotowanie na cały tydzień, wyjścia z dziećmi, wizyty rodzinne itp. A gdzie czas tylko dla Ciebie?

Więcej
sie 19

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO – HISTORIA STYLIZACJI PAZNOKCI

Czy wiesz, że manicure francuski nie ma z Francją nic wspólnego a do malowania paznokci wykorzystywano początkowo farby samochodowe? Kto pierwszy wymyślił, że tą małą część ciała można ozdabiać? Jaki był kolor pierwszego lakieru?

Więcej
sie 08

SŁOŃCE A PAZNOKCIE

W trakcie wakacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych dbamy głównie o skórę na ciele. Smarujemy kremami z filtrem aby nie cierpiała z powodu wystawienia na słońce a później nawilżamy preparatami odpowiednimi po opalaniu. Czy pamiętamy jednak o paznokciach?

Więcej
cze 30

USZKODZENIA MECHANICZNE PAZNOKCI

Poza wpływem produktów do stylizacji, w kontekście alergii duże znaczenie ma również odpowiednie przygotowanie płytki do zabiegu. Przecież lakierowanie czy nakładanie innych substancji to dopiero końcowa faza wykonanego manicure. Do tego czasu z paznokciem dzieje się wiele innych rzeczy, które mogą przyczynić się do reakcji chorobowej. Poniżej trzecia i ostatnia część cyklu o alergiach i uszkodzeniach płytki.

Więcej
cze 23

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI A UCZULENIA

Przedłużanie naturalnej płytki to kolejny newralgiczny punkt w nieoczekiwanych reakcjach chorobowych organizmu. Co wiemy na ten temat? Oto część druga z cyklu uczuleń spowodowanych stylizacją paznokci.

Więcej
cze 16

UCZULENIA A STYLIZACJA PAZNOKCI

Płytka paznokciowa to mocny twór naszego organizmu, zaprojektowany tak aby chronił najczulsze elementy na naszych dłoniach. Mimo, że jest twarda i składa się z około 100-150 warstw komórek, to także część naszego ciała, którą stosunkowo łatwo uszkodzić. Oto najczęstsze reakcje naszego organizmu na stosowanie zabiegów upiększania paznokci.

Więcej
cze 09

JAK WYBRAĆ KSZTAŁT PAZNOKCIA

Zdobienie i stylizacja paznokci polega nie tylko na odpowiednim doborze kolorystycznym lakieru, czy też wzorów. To wtedy paznokciom możemy nadać ciekawy kształt. Odpowiedni dobór potrafi zamaskować niedoskonałości i uwypuklić zalety naszych dłoni. Jak dobrze dopasować kształt paznokci?

Więcej
cze 01

JAKI KOLOR PAZNOKCI WYBRAĆ?

Całe szczęście, że są paznokcie! To kolejna część naszego ciała, którą możemy (prawie) do woli ozdabiać, dobierać kolor do ubrań, okazji czy po prostu naszego kaprysu. Na szczęście jeżeli coś nie wyjdzie, lub się znudzi, łatwo można z takiej stylizacji zrezygnować i zaszaleć z kolejną. Poniżej poznacie kilka żelaznych zasad odnośnie kolorów i tego jak je dobierać do naszego wyglądu.

Więcej
maj 26

DOŚWIADCZONE DŁONIE – CZYLI STYLIZACJA PAZNOKCI SENIOREK

Paznokcie to odzwierciedlenie naszego trybu życia. Im bardziej byłyśmy dla siebie łaskawe na przestrzeni lat, tym lepiej będą wyglądać. Proces starzenia dotyka niestety nie tylko skóry, lecz również płytki paznokciowej. Stylistka może pomóc w przywróceniu pięknego wyglądu dłoni seniorki oraz zaproponować jej kilka prostych rozwiązań, które pomogą poprawić ich kondycję.

Więcej
1 2 3 4 5